Dream Reference #002

Polski Klaster Audio - system Dream Reference #002
To system ekskluzywny, dopracowany w każdym milimetrze, bezkompromisowy, z charakterem, imponujący, a w dodatku polski. Dream Reference #002 jest niewątpliwie pod każdym względem krokiem naprzód w działalności marek zjednoczonych pod chorągwiami PEKA. Dla oka to nowoczesne dzieło sztuki z obłymi fantazyjnymi kształtami w nieskazitelnej bieli, a dla ucha raj. Wszystko harmonijnie się łączy, splata, płynie i pobrzmiewa. Z czymś takim dotychczas się nie spotkaliśmy.

Przeznaczenie systemu

System przeznaczony do muzyki z większą domieszką brzmień nowoczesnych, elektronicznych. Mocniejszy rock nie będzie mu straszny. Całkiem dobrze poradzi sobie również z brzmieniami akustycznymi i żywymi instrumentami.
  • rock100%
  • elektronika100%
  • jazz90%
  • klasyka90%
  • world music90%
  • Ciężki rock75%

w skrócie

Jest to drugi system, jaki powstał w ramach wewnętrznej współpracy członków Polskiego Klastra Audio. Kompletny zestaw wysokiej klasy, składający się z gramofonu, dwóch wzmacniaczy lampowych (pre oraz integry), kolumn tubowych dwudrożnych oraz zestawu okablowania. Skierowany do miłośników brzmień nowoczesnych z żywym i mocnym bitem, sprężystym i szybkim basem oraz bardzo wyraźną górą. Polecamy go do średnich pomieszczeń, których powierzchnia nie przekracza 30 m2 (system jest łatwy w ustawieniu) i tylko odważnym osobom, nie bojącym się nowoczesnego ekstrawaganckiego wzornictwa.
Gramofon Shape of Sound Skalar
Gramofon wyposażony w 12-calowe ramię z wymiennym headshellem, które jest w całości firmową konstrukcją, wykonane z aluminium, a swoim kształtem nawiązuje do ramion z okresu rozkwitu odtwarzaczy płyt winylowych. Zastosowano łożyskowanie hybrydowe tj. połączenie miniaturowych japońskich łożysk tocznych z łożyskowaniem kiełkowym na panewkach z szafiru syntetycznego. Posiada wygodny i znany od lat, choć rzadko dzisiaj stosowany, wymienny koszyk z wkładką. Talerz Skalara to 3kg litego aluminium. Napęd niskowibracyjnym silnikiem synchronicznym oraz paskiem płaskim zapewnia stabilne obroty. Wygodna obsługa, łatwe ustawianie, rasowe brzmienie.
Więcej o modelu
Przedwzmacniacz Egg-Shell Prestige PS5
Przedwzmacniacz lampowy firmy Encore Seven umieszczony w osobnej obudowie z własnym zasilaczem. Za wzmocnienie sygnału odpowiada 5 lamp (4 x ECC83 oraz 1 x ECC81). Przeznaczony do współpracy z wkładkami typu MM. Charakterystyka RIAA. Wysoko oceniany, dobre brzmienie.
Więcej o modelu
Wzmacniacz Egg-Shell Prestige 12WKT
Wzmacniacz zintegrowany, tzn. zawierający w sobie przedwzmacniacz i końcówkę mocy. Bestsellerowa konstrukcja firmy Encore Seven najlepiej dobrana do zestawu spośród wszystkich dostępnych modeli producenta - wystarczająca moc, bardzo dobre brzmienie w niskich rejestrach i niezbyt natarczywe w wysokich, łagodzące aż nadmierne możliwości kolumn. Doskonała muzykalność i dynamika. Konstrukcja Single-Ended oparta o lampy mocy KT88 i nieduża moc zapewniają pracę w klasie A. Wzmacniacz cechuje ponadto charakterystyczne dla firmy unikalne wzornictwo oraz kulisty pilot zdalnego sterowania.
Więcej o modelu
Kolumny głośnikowe hORNS Mummy
8-ohmowa dwudrożna kolumna tubowa o sporym litrażu obudowy i dużym 12-calowym (~30 cm) głośniku basowym. System z basreflexem skierowanym do tyłu. Wysoka skuteczność 93dB i bardzo szerokie pasmo przenoszenia od 35 Hz do 23 kHz to parametry kierujące ku dobrej współpracy ze wzmacniaczami lampowymi. Solidna obudowa, atrakcyjny wygląd i odważny design nadają całemu systemowi niepowtarzalny charakter wizualny i ponadprzeciętne walory soniczne.
Więcej o modelu
Kable Audiomica Laboratory Excellence/Ultra Reference
Wysoka półka okablowania firmy Audiomica Laboratory dla wydobycia z zestawu najlepszych cech brzmienia. Zmiksowany zestaw dwóch serii stanowi optimum i równowagę pomiędzy ceną, a zestrojeniem i zgraniem poszczególnych elementów.
Strona producenta

Gdzie odsłuchać

Gdzie odsłuchać
Bielsko-Biała

Pełny system dostępny w pokoju odsłuchowym firmy Encore Seven w Bielsku-Białej.
tel.: +48 886-586-554
hello@encore7.com

szczegóły  

Galeria zdjęć