Polski Klaster Audio i Sfera Konesera działają razem

W Bielsku-Białej w CH Sfera miała miejsce inauguracja galerii sztuki i kawiarni muzycznej „SFERA Konesera”. Polski Klaster Audio został stałym partnerem tego miejsca. Za doskonały dźwięk muzyki umilającej pobyt w tym miejscu odpowiedzialny będzie sprzęt audio członków Klastra.

4 lipca 2019 w Galerii Sztuki SFERA Konesera odbył się wernisaż malarstwa Moniki Ślósarczyk. Urodzona w Bielsku Białej malarka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Na obrazach artystki przeważają postacie w sytuacjach codziennego życia. Także naszego życia… W jej twórczości dostrzegamy fascynację człowiekiem i otaczającą go rzeczywistością, połączone wrażliwym zmysłem obserwacji. Indywidualna forma przekazu daje poczucie uczestniczenia w scenach przedstawianych przez artystkę. Oglądając jej obrazy za każdym razem dostrzegamy nowe szczegóły. Poliharmonie to prezentacja 13 obrazów artystki, z których kilka powstało specjalnie na naszą wystawę.

 

Wystawa zainaugurowała działalność nowego miejsca artystycznego w Bielsku-Białej. Nowego, ale z korzeniami, bowiem jej pomysłodawcą jest Jerzy Batycki ze Stowarzyszenia Sztuka Teatr, dyrektor i organizator od ponad 20 lat Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa, jednego z najlepszych festiwali jazzowych w Polsce i rozpoznawalnego poza granicami. Na początek tradycyjnie zabrzmiał hymn festiwalu „Na holi, na holi” w wykonaniu Krzysztofa Maciejowskiego. Wernisaż otworzył gospodarz galerii, który przedstawił autorkę obrazów oraz pomysłodawczynię i kuratora wystawy Olgę Widerszal. Wystawie towarzyszyła prezentacja wysokiej klasy sprzętu do odsłuchu muzyki wyprodukowanego przez firmy zrzeszone w Polskim Klastrze Audio. Przedstawiciel klastra – Krzysztof Grabowski zadeklarował ścisłą współpracę ze SFERĄ Konesera.

Dziękujemy za wsparcie salonowi Hi-Fi Studio w Bielsku-Białej.

System audio składał się z następujących elementów:

 

Już wkrótce kolejne wydarzenia!