Łukasz Mika - wspomnienie

Bardzo smutna wiadomość przywitała nas w poniedziałek rano 17 stycznia 2022. W wieku 44 lat zmarł nagle Łukasz Mika, założyciel i właściciel marki Audiomica. A jednocześnie nasz kolega.

Trudno się pogodzić z każdą śmiercią, ale z taką wiadomością dotyczącą znajomego i to człowieka młodego, pełnego sił, energii, pomysłów i pasji we wszystkim, za co się łapał, czy to zawodowo czy prywatnie, to trudność jest jeszcze większa.

Od kontaktów biznesowych zaczęła się ta znajomość. Łukasz chętnie przystał na pomysł dołączenia do Polskiego Klastra Audio i trzeba powiedzieć, że tchnął w niego nowe życie. Dzięki niemu, w dużej mierze, wydarzyło się większość wspólnych pokazów podczas kilku edycji Audio Video Show w Warszawie, podczas Ambient Festival w jego Gorlicach, na Electronics Show, czy w Kaliszu na Ambient Festival.

A potem, z racji jego pasji sportowych, był wspólny wypad do Francji na narty i snowboard. Po roku miał być kolejny, ale z powodów osobistych odwołał udział. Być może w tym roku znów byłoby szusowanie… Nic z tych rzeczy już się wspólnie nie wydarzy.