Dream Reference #001

Polski Klaster Audio - system Dream Reference #001
System zbudowany z komponentów Egg-Shell, Bodnar Audio, Pre-Audio i Audiomica Laboratory polecamy wszystkim koneserom dobrej muzyki, którzy poszukują brzmienia dojrzałego, przemyślanego, bardzo żywego i naturalnego.
Cieszy również konstatacja, że polscy producenci coraz częściej oferują rzeczy, które biją na głowę zachodnią czy japońską konkurencję.

Przeznaczenie systemu

Najlepiej sprawdzi się w gatunkach z instrumentami akustycznymi, a wokale brzmią nadzwyczajnie. System lubi koncerty, z uwagi na doskonałą stereofonię i dobrze poukładaną scenę.
  • Jazz100%
  • klasyka100%
  • world music100%
  • rock90%
  • elektronika85%
  • ciężki rock60%

w skrócie

Pierwszy system zbudowany w ramach współpracy członków Polskiego Klastra Audio. Jest to kompletny zestaw wysokiej klasy, przeznaczony dla miłośników muzyki jazzowej, klasycznej, world music, rockowej i tym podobnych nurtów, gdzie dominują instrumenty akustyczne oraz wokale. Dobrze sprawdzi się także w innych nurtach. Zalecany do średnich pomieszczeń, których powierzchnia nie przekracza 25 m2, chociaż to zależy w dużej mierze od akustyki pomieszczenia.

Budowa

Gramofon Pre-Audio SP-1501N
Gramofon z ramieniem tangencjalnym zawieszonym na łożysku powietrznym. Konstrukcja o bardziej zaawansowanej budowie w porównaniu do modeli klasycznych. Ramię tangencjalne to ramię przesuwające się liniowo tak, aby utrzymywać wkładkę w kierunku stycznym do odczytywanego na płycie rowka, czyli tak jak prowadzona jest głowica nacinająca podczas produkcji płyt. Zastosowanie ramienia tangencjalnego pozwala osiągnąć znacząco lepszą jakość dźwięku.
Więcej o modelu
Przedwzmacniacz Egg-Shell Prestige PS5
Przedwzmacniacz lampowy firmy Encore Seven umieszczony w osobnej obudowie z własnym zasilaczem. Za wzmocnienie sygnału odpowiada 5 lamp (4 x ECC83 oraz 1 x ECC81). Przeznaczony do współpracy z wkładkami typu MM. Charakterystyka RIAA. Wysoko oceniany, dobre brzmienie.
Więcej o modelu
Wzmacniacz Egg-Shell Prestige 10WSTH
Wzmacniacz zintegrowany, tzn. zawierający w sobie przedwzmacniacz i końcówkę mocy. Nowy model przygotowany specjalnie na potrzeby systemu Dream Reference #001. Konstrukcja Single-Ended i nieduża moc zapewniają pracę w klasie A, co charakteryzuje się najlepszą jakością brzmienia. Wykorzystane lampy mocy to EL34. Wzmacniacz cechuje ponadto charakterystyczne dla firmy unikalne wzornictwo oraz kulisty pilot zdalnego sterowania.
Więcej o modelu
Kolumny Bodnar Audio Alcedo
Kolumny podłogowe oparte o jeden szerokopasmowy głośnik. Bardzo dobre brzmienie szczególnie wiarygodne w muzyce, dla której został dedykowany system Dream Reference #001. Równe pasmo w całym zakresie dzięki jednemu głośnikowi bez zwrotnic. Estetyczne wykonanie, ponadczasowy, spokojny design.
Strona producenta
Kable Audiomica Laboratory Excellence
Komplet okablowania z serii Excellence, który na potrzeby systemu został nieco zmodyfikowany (dodane mufy barwione neonem dla uzyskania własności elektrostatycznych). Całość dopasowana wizualnie - brązowy oplot dobrany do kolorystyki drewnianego wykończenia całego zestawu. W skład pakietu wchodzą dwa kable zasilające, para kabli głośnikowych, interconnect oraz kabel phono z uziemieniem gramofonu. Całość dobrana do uzyskania najlepszych efektów w tym zestawieniu.
Strona producenta

Gdzie odsłuchać

Gdzie odsłuchać
Bielsko-Biała

Pełny system dostępny w pokoju odsłuchowym firmy Encore Seven w Bielsku-Białej.
tel.: +48 886-586-554
hello@encore7.com

szczegóły  

Galeria zdjęć