Dni otwarte z Polskim Klastrem Audio

Zapraszamy na stałą ekspozycję zestawu audio stereo w całości zbudowanego w Polsce przez członków Klastra. Zestawiliśmy system dla miłośników winyli.

W salonie HiFi Studio w Bielsku-Białej (ul. Cieszyńska 86) wystawiony jest zestaw złożony z następujących elementów:

 

Nowością w tym zestawieniu są kolumny hORNS Aria II oraz modyfikacje dokonane w gramofonie Skalar w stosunku do wersji poprzedniej. Podobny zestaw był prezentowany podczas zeszłorocznego Audio Video Show w Warszawie – Dream Reference 2. Aktualny system nadaje się do mniejszych pokoi. Kolumny Aria II mające otwory bass-refleks skierowane do przodu i sporo mniejsze gabaryty (zwłaszcza szerokość), co sprawia, że są mniej wymagające jeśli chodzi o ustawienie bliżej ścian. Całość brzmi krystalicznie, z dobrym zejściem basu i jego kontrolą.

Natomiast gramofon Skalar otrzymał zewnętrzne sterowanie obrotami (firmy Pro-Ject) i stabilniejsze przełożenie z silnika na talerz dzięki zastosowaniu dwóch pasków.

Całość spięta jest kablami Audiomica z serii Excellence, a więc nieco tańszymi niż w Dream Reference, gdzie proponujemy Ultra Reference. Dzięki temu zestaw jest tańszy. Jego cenę można jeszcze obniżyć składając set z kolumnami Aria I (połowę tańsze od Aria II).

 

Zachęcamy do odwiedzin w salonie i posłuchania.


 

Zapisz